
Ha napelemes rendszerekről beszélünk, elsőként a megújuló energia, a környezettudatosság jut eszünkbe. A napelemes rendszerek telepítésével otthonunk nagyságrendjében hozzájárulunk a széndioxid kibocsátás csökkentéséhez, a fenntartható energiatermelés eléréséhez. A napelemes rendszer tehát elsősorban egy környezettudatos befektetés a jövőbe. Ilyen módon gondolhatnánk azt is, hogy jó-jó, de ez csak a gazdagok luxus játéka.
Ha azonban elkezdünk számolni, egy napelemes rendszer telepítése valódi pénzügyi hozam termelésére képes, ami lényegesen magasabb a banki kamatoknál.
Ha Önnek 10 000 Ft havi villanyszámlája van (éves 120 000 Ft, akkor ma a magyarországi árakkal számolva kb 3 500 kWh villamos energiát használ. Egy 3,2 kWp napelemes rendszer telepítésével, mely kb 1 600 000 Ft-ba kerül egyszerűen kiszámítható, hogy a villanyszámla megtakarításával 7,5% azonnali hozammal számolhatunk, ami kb 13 éves megtérülést biztosít. Viszont ezen időszakot követően a rendszer a teljes élettartamán belül (25-30 év) ingyenesen termeli az áramot.
Összehasonlítva a banki és állampapír környezetben elérhető 2-5% hozamokkal láthatjuk, hogy a napelemes rendszer pénzügyileg is jó befektetés.
Ha a rendszer telepítéséhez pályázati támogatást is igénybe vehetünk, akkor ezek a feltételek még jelentősen javulhatnak is.
Mit érdemes még tudni a napelemes rendszerekről?
Ahhoz, hogy valóban egy megtérülő befektetés lehessen, van néhány szempont amit mindenképp érdemes figyelembe venni mielőtt belefog egy napelemes rendszer telepítésébe. Összegyűjtöttem ezeket a szempontokat és kiegészítettem néhány hasznos tanáccsal is, így született a Napelem telepítési kisokos, amit most ingyenesen letölthet!
Kérem a kisokost!